Memphis'in Batısı - West of Memphis (2012)Memphis'in Batısı - West of Memphis
Memphis'in Batısı - West of Memphis
2012 ABD , YeniZelanda
Tür
Belgesel
Süre
147 Dak.
Yönetmen
Amy Berg
Oyuncular
Michael Baden ,Jason Baldwin , Holly Ballard , Jamie Clark Ballard , Jennifer Bearden , Patrick Benca , Steve Braga , Karen Bruewer , David Burnett , Mark Byers , Michael Carson , Dennis Carter Jr. , Joyce Cureton , Lorris Davis , Vincent Di Maio , Stephanie Dollar , John Douglas , Jerry Driver , Steve Drizin , Damien Wayne Echols , Scott Ellington , John N. Fogleman , Mildred French , Sharon French , Joseph Garner , Rachael Geiser , Gail Grinnell , Martin Hill , Cindy Hobbs , Pam Hobbs , Don Horgan , Vicki Hutcheson , David Jacoby , Steve Jones , Mike Ledford , Mara Leveritt , Robert Heath Meeks , Jessie Misskelley , Erin Moriarty , Sheila Muse , Laura Nirider , Capi Peck , Dennis Riordan , Henry Rollins , Judy Sadler , Barry Scheck , Carlos Seals , Patti Smith , Dan Stidham
Senaryo
Amy Berg,  Billy McMillin
Yapımcı
Amy Berg , Lorri Davis , Peter Jackson , Damien Wayne Echols , Fran Walsh

1993 €²te üç çocuğun bir su kanalında hunharca öldürülmüş bir şekilde bulunması bölge halkını dehşete düşürdü. Kısa bir süre sonra üç kişi tutuklandı. Ve aralarından biri cinayeti itiraf etti. Buraya kadar klasik bir cinayet davası gibi ilerleyen dava verilen idam ve ömür boyu hapis cezalarıyla sonuçlandı. Ancak ardından yaşananlarla tüm süreç içinden çıkılmaz bir hal aldı.İtirafçının akıl hastası olduğunun ortaya çıkması, üç zanlıyı olay yerinde gören kadının LSD kullandığının kanıtlanması gibi ayrıntılar, diğer iki zanlının büyük bir inat ve inançla masum olduklarını söylemesi, davanın yeniden görülmesi için yapılan kampanyalarla Memphis Tree ABDnin en önemli davalarından biri haline geldi.
Peter Jacksonın yapımcılığını üstlendiği, Amy Bergin yönettiği, içinde kampanyalara katılan Eddie Vedder, Henry Rollins gibi isimleri de izleyebileceğimiz 2,5 saatlik dev belgesel West of Memphis ortaya ciddi bir adalet komedyası çıkarmış.

Diğer Filmler

Dehşet Kaseti

VHS 2

Gerilim, Korku

2012

Ölümsüz

L'immortel

Aksiyon, Gerilim, Suç

2012

Breakout

Aksiyon, Gerilim

2012

Anamorf

Anamorph

Gerilim, Gizem, Polisiye, Suç

2012