Logan (2017)Logan
Logan
2017 - ABD
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram, Macera
Yönetmen
James Mangold
Oyuncular
Hugh Jackman , Patrick Stewart , Elizabeth Rodriguez , Boyd Holbrook , Stephen Merchant , Richard E. Grant , Eriq La Salle , Elise Neal , Jay Oliver , Frank Gallegos , Reynaldo Gallegos , Al Coronel , Dave Davis , Doris Morgado , Sienna Novikov , Dafne Keen , Mark Ashworth , Lara Grice , David Kallaway
Senaryo
Michael Green
Yapımcı
Stan Lee ,  Michael Green
Diğer Adı
Wolverine 3

Yakın bir gelecekte geçen filmde Logan (Hugh Jackman) artık yaşlanmış ve yorulmuş, süper yetenekleri erozyona uğramaya başlamıştır. Alzheimerın etkisiyle iyice unutkanlaşan Profesör X, yani Charles Xavieri Meksika sınırına yakın bir yerde saklamaktadır. Logan tüm dünyadan kaçmaya çalışsa da bir gün onları bulan  Laura Kinney (Dafne Keen) adlı küçük bir kız bu huzuru bozacaktır, nitekim kendisi gibi mutant olan kızı, peşindeki karanlık güçlerden koruması gerekecektir.
Logan filmi, orijinal Wolverine serisinin devamı, yani 2013te gösterime giren The Wolverine filmiyle başlayan serinin 2. filmi, toplamda Wolverine üzerine çekilen 3. film olacak (X-Men Origins: Wolverine ve The Wolverinein ardından). Bu film aynı zamanda Hugh Jackmanın Wolverinei canlandırdığı son film olma özellğine sahip.