Kuzuların Sessizliği - The Silence Of The Lambs (1991)Kuzuların Sessizliği - The Silence Of The Lambs
Kuzuların Sessizliği - The Silence Of The Lambs
1991 - ABD
Tür
Dram, Gerilim, Suç
Süre
118 Dak.
Yönetmen
Jonathan Demme
Oyuncular
Anthony Hopkins , Scott Glenn , Ted Levine , Charles Napier , Obba Babatunde , Kenneth Utt , Frankie Faison , Tracey Walter , Kasi Lemmons , Brooke Smith , Paul Lazar , Diane Baker , Don Brockett , Roger Corman , Bill Miller , Dan Butler , Gene Borkan , Lawrence T. Wrentz , Adelle Lutz , Pat Mcnamara , Jim Roche , James B. Howard , maria skorobogatov , frank seals jr. , jeffrie lane , leib lensky , george red schwartz , chuck aber , Jodie Foster
Senaryo
Thomas Harris,  Ted Tally
Yapımcı
Kenneth Utt ,  Edward Saxon

Akademiyi başarıyla bitirmiş olan Clarice Starling artık genç bir FBI ajanıdır.Clarice, sapık bir katilin peşindedir.Katilin elinde bulunan bir kadını kurtarmaya çalışmaktadır.Bu katil, kurbanlarının derilerini yüzebilecek kadar psikopat bir sapıktır.Clarice, bu sapığa ulaşma amacıyla, bir başka psikopat olan ünlü Doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşmak gerektiği yönünde bir plan yapar.Fakat, Claricein Lecterdan alacağı bilgiler güvenini kazanmasına bağlıdır.

Film, 1992 yılında 7 dalda Oscara aday oldu ve en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında ödüle layık görüldü.Bu başarılı yapım, Hannibal Lecter serisinin 1.filmidir ve seride dört film daha yer almaktadır.Serinin diğer filmleri; The Silence of The Lambs(1991), Hannibal(2001), Red Dragon(2002), Hannibal Rising(2007) şeklinde sıralanmaktadır.

Diğer Filmler

Suç Zinciri

Le premier cercle

Dram, Gerilim, Suç

1991

Nedimeler

Bridesmaids

Komedi, Romantik

1991

Ip Man 2

Yip Man 2

Aksiyon, Biyografi, Dram, Savaş, Tarih

1991

Ip Man

Yip Man

Aksiyon, Biyografi, Dram

1991