Küçülen Hayatlar - Downsizing (2017)Küçülen Hayatlar - Downsizing
Küçülen Hayatlar - Downsizing
2017 - ABD
Tür
Dram , Komedi
Süre
135dk.
Oyuncular
Matt Damon , Christoph Waltz , Hong Chau , Kristen Wiig , Jason Sudeikis , Udo Kier , Alec Baldwin , Neil Patrick Harris , Brigette Lundy-Paine , Jayne Houdyshell , Maribeth Monroe , Phil Reeves , James Van Der Beek , Laura Dern , Si¸ren Pilmark , Ingjerd Egeberg , Rolf Lassgiard , Tim Driscoll , Melanie Ehrlich , Joaquim de Almeida , Kerri Kenney , Margo Martindale , Niecy Nash , Patrick Gallagher , Kristen Thomson , Margareta Pettersson
Yönetmen
Alexander Payne
Senaryo
Alexander Payne , Jim Taylor  
Yapımcı
Alexander Payne , Megan Ellison , Jim Burke , Jim Taylor  

Dünya nüfusunun kontrol edilemez boyutlarda artışı, bilim insanlarını bir çözüm arayışına itmiştir. Sonunda Norveçli bilim insanları, dahiyane bir fikri başarıyla uygulamaya sokmuştur Buna göre insanların bedenlerini çok küçük boyutlara indirgeyerek dünyadaki yer ve kaynak tüketimini minimuma indirmek mümkün olmuştur. Aynı zamanda 'küçültülmüş' insanların dünyasında para çok daha değerli, yaşam çok daha rahat ve kolay gözükmektedir. Böyle bir hayatın çekiciliğine kapılan  Paul (Matt Damon) ve Audrey (Kristen Wiig) çifti de 'küçültülmeye' karar verir.

Dünya nüfusunun kontrol edilemez boyutlarda artışı, bilim insanlarını bir çözüm arayışına itmiştir. Sonunda Norveçli bilim insanları, dahiyane bir fikri başarıyla uygulamaya sokmuştur: Buna göre insanların bedenlerini çok küçük boyutlara indirgeyerek dünyadaki yer ve kaynak tüketimini minimuma indirmek mümkün olmuştur. Aynı zamanda 'küçültülmüş' insanların dünyasında para çok daha değerli, yaşam çok daha rahat ve kolay gözükmektedir. Böyle bir hayatın çekiciliğine kapılan  Paul (Matt Damon) ve Audrey (Kristen Wiig) çifti de 'küçültülmeye' karar verir.