Köstebek - The Departed (2006)Köstebek - The Departed
Köstebek - The Departed
2006 - ABD , HongKong
Tür
Aksiyon, Gerilim, Suç
Süre
151 Dak.
Yönetmen
Martin Scorsese
Oyuncular
Anthony Anderson , Leonardo DiCaprio , Jack Nicholson , Mark Wahlberg , Alec Baldwin , Ray Winstone , Vera Farmiga , Mark Rolston , David Ohara , Kevin Corrigan , James Badge Dale , Robert Wahlberg , Kristen Dalton , Matt Damon , Jeffrey Winter , J.c. Mackenzie
Senaryo
William Monahan, Alan Mak, Felix Chong
Yapımcı
Brad Pitt ,  Brad Grey

Köstebek, Massachusetts Eyalet Polisinin şehrin en büyük suç organizasyonunu çökertmek için geniş çaplı bir mücadele başlattığı Güney Bostonda geçiyor. Amaç, güçlü mafya babası Frank Costellonun (Jack Nicholson) egemenliğine içeriden bir müdahaleyle son vermektir. Güney Bostonda büyümüş olan genç çaylak Billy Costigana (Leonardo DiCaprio), Costellonun çetesine sızma görevi verilir. Billy, Costellonun güvenini kazanmaya çalışırken, Güney Yakasının sokaklarından gelen bir başka genç polis Colin Sullivan (Matt Damon) da eyalet polis teşkilatında basamakları hızla tırmanmaktadır.

Üstlerinin bilmediği şey, Colinin Costello için çalıştığı ve suç patronunun polisin hep bir adım önünde olmasını sağladığıdır. Her iki adam da, içine sızdıkları organizasyonun planları ve karşı planları hakkında bilgi toplarken, sürdürdükleri çifte yaşamları yüzünden oldukça zorlanmaktadırlar. Ama hem gangsterler hem polisler aralarında bir köstebek olduğunu anlayınca, Billy ve Colin sürekli olarak düşman tarafından yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar.

Diğer Filmler

Lağım

Manhole

Aksiyon, Dram, Gerilim, Korku

2006

Kurt Şehri

Wolf Town

Aksiyon, Gerilim, Korku, Macera

2006