Korkak Robert Ford'un Jesse James Suikastı - The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007)Korkak Robert Ford'un Jesse James Suikastı - The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
Korkak Robert Ford'un Jesse James Suikastı - The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
2007 - ABD , Kanada , İngiltere
Tür
Biyografi, Dram, Suç
Süre
160 Dak.
Yönetmen
Andrew Dominik
Oyuncular
Nick Cave , Brad Pitt , Sam Shepard , Ted Levine , Pat Healy , Zooey Deschanel , Mary-Louise Parker , Casey Affleck , Sam Rockwell , Jeremy Renner , Brooklynn Proulx , Garret Dillahunt , Paul Schneider , Kailin See , Tom Aldredge , Michael Parks , Joel Mcnichol , Michael Copeman , Matthew Walker , Sarah Lind , James Carville , Alison Elliott , Hugh Ross , Stephanie Wahlstrom , Sarah Murphy-dyson , Barb Mitchell , Laryssa Yanchak , Calvin Bliid , Michael Rogers , Ian Ferrier , Adam Arlukiewicz , Joel Duncan , Jesse Frechette , Lauren Calvert , Torben Hansen , Jonathan Erich Drachenberg , Darrell Orydzuk , J.c. Roberts , James Defelice , Dustin Bollinger
Senaryo
Andrew Dominik
Yapımcı
Brad PittRidley Scott

Amerika'nın en ünlü kanun kaçağı hakkında sayısız kitap yazıldı, hikayeler anlatıldı; bu renkli ve büyüleyici öykülerin hepsi James'in halk arasındaki efsanevi kimliğine, cesur maceralarına odaklandı ve çoğu da nadiren gerçek şeylere değindi.

Soyduğu ve dehşet saçtığı insanlar ve öldürdüğünü söylediği kişilerin aileleri için sadece bir suçlu olabilir, ama 1870'lerde James'in çetesinin eylemlerini anlatan sansasyonel gazetelerde ve ucuz romanlarda, Jesse huşunun ve hayranlığın odağıydı. Bir çoğuna göre, o bir Robin Hood'du; yoksul çiftçileri sömüren demiryolu ve banka sahiplerini hedef alıyordu. Haksızlığa uğrayan ve yaralanan bir Konfederasyon (İç Savaş sırasında Güney eyaletleri adına savaşan) askeri olarak, hayatını mahveden Güney Birliği'ne saldırması için trajik bir nedeni vardı. Daha da önemlisi, gitgide daha çok şehirlere yerleşip, kurallara bağlı, sıradan hayatlar yaşamaya başlayan insanlar için, James vahşi batının son temsilcisiydi: Özgürlüğün ve Amerikan ruhunun temsilcisi, kanunu hiçe sayıp kendi kurallarıyla yaşayan bir asiydi yani her yönüyle, bir efsaneydi.
En büyük hayranlarının biri olan Robert Ford, hayatını günün birinde idolüyle yan yana at sürme umuduna adamış, idealist ve hırslı bir adamdı. Bir gün tarihin ona Jesse'yi sırtından vuran adi küçük korkak damgası vuracağını asla tahmin edemezdi.

1881 yılıdır ve Jesse 34 yaşındadır. Bir yandan sonraki büyük soygununu planlarken, bir yandan da kafasına konan ödülü almak ve onu yakalayan kişi olma onuruna erişmek isteyen düşmanlarıyla savaşmaya devam eder. Ama hayatına yapılan en büyük tehdit en çok güvendiklerinden gelecektir.

Diğer Filmler

Aşka Yolculuk

Leap Year

Komedi, Romantik

2007

Tuhaf İkili

Management

Dram, Komedi, Romantik

2007

Kutsanmış

Blessed

Dram, Gerilim, Korku

2007