Kayıp Umutlar - Promised Land (2012)Kayıp Umutlar - Promised Land
Kayıp Umutlar - Promised Land
2012 - ABD
Tür
Dram
Süre
106 Dak.
Yönetmen
Gus Van Sant
Oyuncular
Matt Damon , Benjamin Sheeler , Terry Kinney , Carla Bianco , Joe Coyle , Hal Holbrook , Dorothy Silver , Frances McDormand , Titus Welliver , Lexi Cowan , Tim Guinee , Sara Lindsey , Frank Conforti , Garrett Ashbaugh , Jericho Morgan
Senaryo
Matt DamonJohn Krasinski
Yapımcı
Jonathan King ,  Chris Moore

Steve Butler (Matt Damon) ve iş arkadaşı Sue Thomason ülkenin önde gelen enerji şirketlerinden birinde çalışmaktadırlar. Taşradaki bir kasabaya, yer altındaki değerli doğalgaz kaynakları için giderler. Amaçları toprak sahiplerinden evlerini en ucuza kapatmaktır. Zira buradaki halk, yakın zamanda yaşanan ekonomik krizden oldukça sert darbe almıştır. Yaşanan zor günleri hesaba katarak Steve ve Sue, yerel hak sahiplerinin şirketin tekliflerine sıcak bakacağına inanmaktadır. Fakat karşılarına herkesin saygı duyduğu yaşlı bir öğretmen olan Frank Yates çıkar ve teklife sonuna kadar direnir.

Steve'i gözü hiç tutmayan Dustin Noble ise en önemli destekçilerindendir. İnsanlar bir yandan ekonomik koşullar bir yandan da yıllardır yaşadıkları evleri para karşılığında satma fikri arasında iilemde kalırlar. Daha önce yüzlerce insanı ikna etmekte sorun yaşamayan Steve için işler sarpa sarar. O da bu süreç içerisinde temsil ettiği şirketin iç yüzünü daha yakından tanıyacaktır.

Senaryosu Dave Eggers'ın öyküsünden John Krasinski ve Matt Damon tarafından uyarlanan filmin yönetmenliğini ise Amerikalı bağımsız sinemacı Gus Van Sant üstleniyor. Kadroda ise yine Matt Damon, Frances McDormand ve Hal Holbrook isimleri göze çarpıyor.

Diğer Filmler

Hipnozcu

Hypnotisören

Aksiyon, Dram, Gerilim, Gizem, Polisiye, Suç

2012

Sessiz Ev

Silent House

Gerilim, Korku

2012

Dünya Savaşı Z

World War Z

Aksiyon, Dram, Korku

2012

Çelik Adam

Man Of Steel

Aksiyon, Fantastik, Macera

2012