Karanlıkla Karşı Karşıya - BlacKkKlansman (2018)Karanlıkla Karşı Karşıya - BlacKkKlansman
Karanlıkla Karşı Karşıya - BlacKkKlansman
2018 - ABD
Tür
Biyografi , Dram , Gerilim , Suç
Süre
128dk.
Oyuncular
John David Washington , Adam Driver , Topher Grace , Laura Harrier , Paul Walter Hauser , Robert John Burke , Jasper Pi¤i¤kkönen , Michael Buscemi , Ashlie Atkinson , Tom Stratford , Michael J. Burg , Craig muMs Grant , Corey Hawkins , Ryan Eggold , Arthur J. Nascarella , Ken Garito , Frederick Weller , Damaris Lewis , Brian Tarantina , Alec Baldwin , Isiah Whitlock Jr. , Dared Wright
Yönetmen
Spike Lee  
Senaryo
Spike Lee
Yapımcı
Spike Lee ,  Jason Blum
Vizyon
28 Eylül 2018

  1970'lerde, siyahi hareketle birlikte ırkçılığın da güçlü olduğu yıllarda Afrika kökenli Ron Stallworth (John David Washington), Colorado Springs polisindeki ilk siyahi memur olmayı başarır. Henüz bir çaylak olmasına rağmen, çok zorlu bir göreve girişir Beyaz ırk üstünlüğünü savunan Ku Klux Klan örgütünün liderlerinden David Duke (Topher Grace) ile telefonla iletişime geçerek örgüte sızmayı başarır. Ancak örgütte yükselmek için yüz yüze görüşülmesi gereken durumlarda beyaz bir Ron Stallworth'e ihtiyaç ortaya çıkar, bu görev için de Flip Zimmerman (Adam Driver) adlı bir başka polis uygun bulunur.Blackkklansman filmi, Ron Stallworth'ün yazdığı aynı adlı otobiyografik romandan uyarlandı.  

  1970'lerde, siyahi hareketle birlikte ırkçılığın da güçlü olduğu yıllarda Afrika kökenli Ron Stallworth (John David Washington), Colorado Springs polisindeki ilk siyahi memur olmayı başarır. Henüz bir çaylak olmasına rağmen, çok zorlu bir göreve girişir: Beyaz ırk üstünlüğünü savunan Ku Klux Klan örgütünün liderlerinden David Duke (Topher Grace) ile telefonla iletişime geçerek örgüte sızmayı başarır. Ancak örgütte yükselmek için yüz yüze görüşülmesi gereken durumlarda beyaz bir Ron Stallworth'e ihtiyaç ortaya çıkar, bu görev için de Flip Zimmerman (Adam Driver) adlı bir başka polis uygun bulunur.Blackkklansman filmi, Ron Stallworth'ün yazdığı aynı adlı otobiyografik romandan uyarlandı.