Kara Kitap - Zwartboek - Black Book (2007)Kara Kitap - Zwartboek - Black Book
Kara Kitap - Zwartboek - Black Book
2007 Hollanda , Belçika , İngiltere , Almanya
Tür
Dram, Gerilim, Savaş
Süre
145 Dak.
Yönetmen
Paul Verhoeven
Oyuncular
Carice van Houten , Sebastian Koch , Thom Hoffman , Halina Reijn , Derek de Lint , Christian Berkel , Michiel Huisman , Johnny De Mol , Dolf De Vries , Xander Straat , Matthias Schoenaerts , Frank Lammers , Ronald Armbrust , Peter Blok , Waldemar Kobus
Senaryo
Paul Verhoeven , Gerard Soeteman
Yapımcı
Jeroen Beker , Teun Hilte

Hollanda 1944 ... İkinci Dünya Savaşının son yıllarında güzel şarkıcı Rachel Stein, Tsjempkema ailesinin yanında, Hollanda kırsalında saklanmaktadır. Bir zamanlar popüler ve zengin bir şarkıcı olan Rachel, şimdi Avrupadaki bir çok yahudi gibi ailesinden ayrı, her an Gestapo tarafından yakalanma korkusuyla savaşın bitmesini beklemektedir. Geçici güvenli-evi, alman savaş uçaklarının ateşi altındaki bir müttefik hava bombardımanı sırasında yıkılınca, Rachel, kendisini güvenli bir yere ulaştırmaya söz veren Rob isminde sempatik bir genç ile tanışır. Sonraki sabah Rachelı şehirdeki kontağı ile tanıştıran Rob, ailesini bulup, kurtarılmış topraklardan sınır dışına çıkıp kaçmayı planlamaktadır.

Hollandada gizlice yahudileri sınır dışına kaçmalarına yardım eden bir avukat olan Mr. Smaal ve karısının evine gelirler. Mr. Smaal, gönülsüzce de olsa, RachelI düşman hattından geçirip, müttefik topraklarında ailesiyle buluşması için ayarlama yapacağını söyler. Fakat tehlikeli bir nehir geçişi sırasında, tekneleri Alman devriyelerince pusuya düşürülür. Naziler acımasızca teknedeki herkesi öldürürken Rachel, nehre atlayıp kurtulmayı başarır.

Sonraki sabah Rachel, Hollanda Direniş örgütünün liderlerinden biri olan Gerben Kuipers tarafından kurtarılır. Nazik ve cömert bir adam olan Kuipers, Rachele bir iş ve güvenli bir ev önerir. Fakat ailesinin canice katliamını unutamayan Rachel, direnişe katılıp Almanlara karşı savaşmaya karar verir.

Diğer Filmler

Kalifornia

Dram, Gerilim, Suç

2007

Mezuniyet

Graduation

Aksiyon, Dram, Gerilim, Komedi, Macera, Suç

2007

Harika Dünya

Wonderful World

Dram, Komedi, Romantik

2007