Kar ve Kaplan - La Tigre E La Neve (2006)Kar ve Kaplan - La Tigre E La Neve
Kar ve Kaplan - La Tigre E La Neve
2006 - İtalya
Tür
Dram, Komedi, Romantik
Süre
110 Dak.
Yönetmen
Roberto Benigni
Oyuncular
Jean Reno , Emilia Fox , Roberto Benigni , Nicoletta Braschi , Steven Beckingham , Alexis Conran , Andrea Renzi , Giuseppe Battiston , Abdelhafid Metalsi , Gianfranco Varetto , Lucia Poli , Chiara Pirri , Anna Pirri , Amid Farid
Senaryo
Roberto Benigni , Vincenzo Cerami
Yapımcı
Nicoletta Braschi
Diğer Adı
The Tiger and the Snow

Attilio başarılı bir edebiyatçıdır ve Roma'daki Yabancılar Üniversitesi'nde dersler vermektedir. Hayranı olduğu şair ve yazarların hayali sesleriyle yaşayan, aşık olduğu kadın rüyalarından asla çıkamayan bu delişmen yazarın son kitabı Kar ve Kaplan yeni yayınlanmıştır.

Bunun da heyecanı ile hayatının aşkı Vittoria'ya bir kez daha evlenme teklif etse de sonuç değişmez. Kendisi gibi bir edebiyatçı olan Vittoria, Attilio ile evlenmeyi aklının ucundan bile geçirmemektedir. Güzel kadının tek amacı, Amerikalılar işgal etmeden önce vatanına dönmek isteyen Iraklı şairin biyografisini tamamlamaktır.

Günün birinde Attilio'nun telefonu çalar? Vittoria biyografiyi tamamlamak üzere şairle beraber Bağdat'a gitmiş ve ilk Amerikan saldırısında başından ağır yaralanmıştır. Aşk ölmek üzeredir? Ancak inatçı Attilio'nun sözlüğünde umutsuzluk kavramına yer yoktur.

Hayat Güzeldir?le Oscarlı bir aşk hikayesine imza atan Roberto Benigni yine bir savaşın ortasında zor bir hikayenin altından başarıyla kalkıyor.

Diğer Filmler

Lilo ve Stich 3

Aile, Çizgi, Çocuk, Komedi

2006

Lilo ve Stitch 2

Animasyon, Aile, Çizgi, Çocuk, Dans, Komedi, Macera

2006

Bir Zamanlar Batıda

Once Upon A Time In The West

Aksiyon, Macera, Suç, Western

2006