Jumper (2008)Jumper
Jumper
2008 ABD
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
Süre
88 Dak.
Yönetmen
Doug Liman
Oyuncular
Diane Lane , Anna Sophia Robb , Kristen Stewart , Samuel L. Jackson , Hayden Christensen , Max Thieriot , Tom Hulce , Michael Rooker , Jesse James , Rachel Bilson , Jamie Bell , Shawn Roberts , Tony Nappo , Teddy Dunn , Sean Baek , Katie Boland , Nathalie Cox , Damir Andrei , Hudson Cooper , Barbara Garrick , George King , Ryan Grantham , Henry Pelitire , Kevin Makely , Josie Lau , John Baker , Valentino Visentini , Maia Smith , Tamara Buchwald , Braden Munafo , Mahmud Watts , Stephen Chandler Whitehead , Vanessa Reid , Ariel Lukane , Nicholas Kusiba , Jordan Gatto , Adam Chuckryk , Rolando Alvarez Giacoman , Mansaku Ikeuchi , Tamaki Mihara , Sumiko Yamada , Masahiro Kishibata , Robin Zenker , Frantisek Jicha , Ryny Gyto Ouk , George Ghali , Christian Pikes , Veronica Visentin , Roberto Antonelli , Angelo Lopez , Brad Borbridge , Franco Salvatore Di Stefano , Marcello Santoni , Giorgio Santangelo , Fabrizio Bucci , Matteo Carlomagno , Simona Lisi , Clark Beasley Jr. , Meredith Henderson , Massimiliano Pazzaglia
Senaryo
David S. Goyer,  Simon Kinberg,  Jim Uhls
Yapımcı
Simon Kinberg , Lucas Foster , Stacy Maes , Jay Sanders

Jumper 2008 yapımı bilim kurgu filmi. Steven Gould'un aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Doug Liman filmi yönetirken Hayden Christensen, Samuel L. Jackson ve Rachel Bilson filmde yer almıştır.

Filmin trailer'ı 10 Ekim 2007'de yayınlanmıştır.[2] Film ABD'de 15 Şubat 2008'de Türkiye'de ise 21 Mart 2008'de gösterime girmiştir.

Mutsuz bir yaşantı süren David Rice, birçoklarının hayatında sadece hayal edebildiği bir güçle büyümüştür. Uzay-zaman dokusu içindeki yırtıkları kullanarak, kendini zihninde canlandırabildiği herhangi bir yere anında ışınlanabilmektedir. Yeteneğini; göz açıp kapayıncaya kadar gezegenin bir tarafından öbür tarafına gidebilmek, duvarların içinden geçebilmek, kilitli banka kasalarına girebilmek gibi birçok işte kullanabilmektedir.

David, kendisi gibi güçleri olan Griffin adındaki hırslı bir gezgin ile karşılaşır ve artık kendisi yalnız bir ucube değil, jumperlar (Sıçrayanlar) denilen bir ırka mensup olduğunu anlar. Ancak, ortaya sıçrayanları ortadan kaldırmaktan başka bir şey düşünmeyen bir grup teçhizatlı insanla mücadele etmek zorunda kalır.

Diğer Filmler

Phil Spector

Biyografi , Dram

2008

El-Cin

Gerilim, Korku

2008

42

Biyografi, Dram, Spor

2008

Doğal Kahramanlar

Epic

Animasyon, Komedi, Macera

2008