İntikam - The Salvation (2014)İntikam - The Salvation
İntikam - The Salvation
2014 - Danimarka
Tür
Western
Süre
100 Dak.
Yönetmen
Kristian Levring
Oyuncular
Eva Green , Mads Mikkelsen , Jeffrey Dean Morgan , Michael Raymond-James , Jonathan Pryce , Eric Cantona , Toke Lars Bjarke , Nick Boraine , Susan Danford , Jacques Gombault , Douglas Henshall , Robert Hobbs , Daniel Janks , Danny Keogh
Senaryo
Anders Thomas Jensen, Kristian Levring
Yapımcı
Michael Auret ,  Sisse Graum Ji¸rgensen

Film, 1870'li yıllarda hemen hemen her alanda dünyann merkezine oturan ülkelerden birinde geçiyor: Amerika Birleşik Devletleri. Hikayenin kahramanı olan göçmen kendinden beklenmedik bir şekilde hareket ederek ailesini öldüren katili soğukkanlılıkla öldürerek intikamını alır. Ancak bu yaptığı, bölgedeki en azılı çetelerden birinin başındaki kişiyi özellikle çok sinirlendirir. Çete ile oluşan gerginlik esnasında en yakınları tarafından ihanete uğrayan kahramanımız, çeteyle tek başın yüzleşmek ve savaşmak zorunda kalacaktır.

Yönetmenliğini Kristan Levring'in üstlendiği ve senaryosunu da Anders Thomas Jensen ile birlikte yazdığı film, oldukça etkileyici görüntü işçiliği ve atmosferi ile türün meraklılarına hitap edecek bir western örneği olmayı hedefliyor. Filmin başrolleriniyse Mads Mikkelsen, Eva Green, Eric Cantona ve Jeffrey Dean Morgan gibi önemli isimler paylaşıyor.