İçerideki Adam - Inside Man (2006)İçerideki Adam - Inside Man
İçerideki Adam - Inside Man
2006 ABD
Tür
Dram, Gerilim
Süre
129 Dak.
Yönetmen
Spike Lee Spike Lee
Oyuncular
Denzel Washington , Clive Owen , Chiwetel Ejiofor , Willem Dafoe , Ken Leung , Christopher Plummer , Kim Director , James Ransone , Victor Colicchio , Al Palagonia , Samantha Ivers , Cassandra Freeman , Peter Frechette , Rachel Black , Kandiss Edmundson , Rozanne Sher , Craig Spitzer , Frank Composto , Angel Wallace , Gerry Vichi , Jodie Foster ,
Senaryo
Russell Gewirtz Russell Gewirtz
Yapımcı
Brian Grazer

İçerideki Adam (İngilizce özgün adı: Inside Man) 2006 yılında, Russell Gewirtz tarafından kaleme alınmış ve Spike Lee tarafından yönetilmiş bir gerilim-polisiye-drama filmidir.

Her şey sıradan bir soygun gibi başlar. Boyacı kılığındaki dört soyguncu Wall Street'in en büyük kurumlarından birinin lobisinde 50 kişiyi rehin aldığında polis de sıradan prosedürü uygular ve iki dedektif soyguncularla anlaşmak üzere görevlendirilir.

Ancak zaman geçtikçe dedektifler soyguncuların hep bir adım gerisinde kaldıklarını fark ederler. Her durumda işe yarayan planlar altüst olmuş, geçen zamanla beraber çareler tükenmeye başlamıştır.

Banka patronunun olan bitenle fazlaca alakalı olması, bayan bir brokerın soyguncularla özel görüşme talep etmesi... Dedektif Frazier ve Darius'un akılları her geçen dakika daha fazla karışmaktadır. Soyguncuların tek derdi bankayı mı soymaktır?

Diğer Filmler

Vay Anam Vay 2

Big Momma's House 2

Aksiyon, Gerilim, Komedi

2006

Ölüm Fısıltısı

Whisper

Dram, Korku, Suç

2006

Zor Görev

The Objective

Bilim Kurgu, Gerilim, Korku, Savaş

2006

Son Gece

Last Night

Dram, Romantik

2006