Hızlı Yarışçı - Speed Racer (2008)Hızlı Yarışçı - Speed Racer
Hızlı Yarışçı - Speed Racer
2008 - Avustralya , Almanya , İngiltere , ABD
Tür
3 Boyutlu, Bilim Kurgu, Aile, Aksiyon, Fantastik, Macera, Spor
Süre
135 Dak.
Yönetmen
Andy Wachowski, Lana Wachowski
Oyuncular
Susan Sarandon , Roger Allam , Matthew Fox , Emile Hirsch , Christina Ricci , Moritz Bleibtreu , John Goodman , Benno Fürmann , Art LaFleur , Ralph Herforth , Melvil Poupaud , Peter Navy Tuiasosopo , Trey Wilson , Scott Porter , Joon Park , Hiroyuki Sanada , Christian Oliver , Cosma Shiva Hagen , Megan Gay , Nan Yu , Ben Miles , Richard Roundtree , Ramon Tikaram , Jana Pallaske , Ashley Walters , David Leitch , Nicholas Elia , Paulie Litt , Werner Daehn , Sadao Ueda , Harvey Friedman , Peter Fernandez , Gian Ganziano , Ariel Winter
Senaryo
Andy Wachowski, Lana Wachowski
Yapımcı
Andy Wachowski ,  Lana Wachowski

Pistte fırtına gibi giden, yarış öncesinde, sırasında ve sonrasında toz attıran Speed Racer (Emile Hirsch) direksiyon başında doğal bir yetenektir. Yarış arabalarının içinde doğan Speed, saldırgan, içgüdüleriyle hareket eden, en önemlisi de korkusuz biridir. Onun tek gerçek rakibi idol olarak gördüğü ağabeyinin anısıdır. Speed efsanevi bir yarışçı olan ağabeyi Rex Racerın bir yarış sırasında ölümünün ardından kalan boşluğu doldurmak istemektedir.

Speed, babasının öncülük ettiği aile mesleği olan yarışçılığa sadıktır. Babası Pops Racer (John Goodman), aynı zamanda Speedin kullandığı, rüzgar gibi giden Mach 5in de tasarımcısıdır. Speed, Royalton Industriesden gelen cömert ve cazip teklifi geri çevirince, şirketin hasta ruhlu sahibini (Roger Allam) öfkelendirmekle kalmaz, korkunç bir sırrı da öğrenir: Büyük yarışlardan bazılarında, kazançlarını arttırmak için en iyi yarışçıları avuçlarına alan nüfuzlu iş adamları tarafından şike yapılmaktadır. Eğer Speed, Royalton adına yarışmayacaksa, Royalton, Mach 5in bir daha finiş çizgisi görememesi için ne gerekirse yapacaktır.

Speed için aile mesleğini ve sevdiği bu sporu kurtarmanın tek yolu Royaltonı kendi oyununda yenmektir. Ailesinin ve sadık kız arkadaşı Trixienin (Christina Ricci) desteğiyle, Speed bir zamanlar rakibi olan gizemli Racer Xle (Matthew Fox) işbirliği yapar. Amacı, ağabeyinin canını alan, ölüme meydan okuyan, Crucible adlı cross-country rallisini kazanmaktır.

Diğer Filmler

Mater'in Abartılı Hikayeleri

Cars Takel's Sterke Verhalen

Animasyon, Aile, Komedi, Kısa Film

2008

Pokemon Daima

Pokemon 4ever

Animasyon, Aile, Aksiyon, Macera

2008

Pokemon 2 - En Güçlü, O

Pokemon: The Movie

Animasyon, Aile, Aksiyon, Fantastik, Macera

2008