Gazap Ateşi - Man On Fire (2004)



Gazap Ateşi - Man On Fire
Gazap Ateşi - Man On Fire
2004 - ABD , İngiltere
Tür
Aksiyon, Dram, Suç
Süre
146 Dak.
Yönetmen
Tony Scott
Oyuncular
Mickey Rourke , Denzel Washington , Christopher Walken , Radha Mitchell , Dakota Fanning , Marc Anthony , Giancarlo Giannini , Jesus Ochoa , Itati­ Cantoral , Mario Zaragoza , Angelina Pelaez , Gustavo Sanchez Parra , Gero Camilo , Heriberto Del Castillo , Rosa Mari­a Hernandez , Arturo Farfan , Manuel Poncelis , Rafael Gaucin
Senaryo
Brian Helgeland
Yapımcı
Tony Scott ,  Lucas Foster

Meksika'da başlayan çocuk kaçırma vakaları özellikle zengin ailelerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Altı gün içinde yirmi dört tane daha çocuk kaçırılınca aileler hem kendilerini hem de çocuklarını koruyabilmek için özellikle eski paralı askerleri kiralamaya başlarlar.

John Creasy'i de eskiden CIA için çalışmış bir suikastçidir fakat eski hayatından tamamen uzaklaşmış ve kendine yeni bir yaşam kurmaya çalışmaktadır. Meksika'daki iş teklifini arkadaşı Rayburn aracılığıyla alır. Başta işe sıcak bakmasada artık bir şeyler yapmak zorunda olduğunu bildiğinden özel korumalığı kabul eder.

Pita, Samuel ve Lisa Ramos'un dokuz yaşındaki kızlarıdır ve her çocuk gibi sürekli sorular sorarak öğrenme yolunu tercih etmiştir. John ilk gümlerde çocuğun kendi hayatı ve geçmişiyle ilgili sorduğu sorulardan bunalır fakat zamanla küçük kız bir şekilde kalbine girmeyi başarır. Birbirlerine bağlandıkça ilişkileri güçlenir ve John artık yok olduğunu sandığı duygusallığı yeniden yaşamaya başlar. Ancak alınan tüm önlemlere rağmen Pita kaçırılınca John engel tanımaz bir ölüm makinesine dönüşür. Pita'ya ulaşmaya çalışırken kendisini engelleyecek hiçbir şey yoktur artık.

Oscarlı aktör Denzel Washington, usta yönetmen Tony Scott ve Oscar ödüllü senarist Brian Helgeland bir roman uyarlamasında bir arada...

Diğer Filmler

Dalgın Profesör

Flubber

Bilim Kurgu, Aile, Fantastik, Komedi

2004

Zor Ölüm 4.0

Live Free or Die Hard

Aksiyon, Gerilim, Suç

2004

Zorlu Yokuş

Heartbreak Ridge

Aksiyon, Dram, Komedi, Savaş

2004