Galaksinin Koruyucuları - Guardians of the Galaxy (2014)Galaksinin Koruyucuları - Guardians of the Galaxy
Galaksinin Koruyucuları - Guardians of the Galaxy
2014 - ABD
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
Süre
122 Dak.
Yönetmen
James Gunn
Oyuncular
Chris Pratt , Zoe Saldana , Lee Pace , Karen Gillan , Benicio Del Toro , John C. Reilly , Michael Rooker , Glenn Close , Dave Bautista , Ophelia Lovibond , Melia Kreiling , Enzo Cilenti , Nathan Fillion , Djimon Hounsou , Laura Haddock , Emmett Scanlan , Peter Serafinowicz , Gregg Henry , Mikaela Hoover , John Brotherton , Tomas Arana , Ralph Ineson , Sean Gunn , Lloyd Kaufman , Nicole Alexandra Shipley , Joelle Koissi , Spencer Wilding , Leila Wong , Deborah Rosan , Ronan Summers , Max Wrottesley , Nick Holmes , Alexis Rodney , Stephen Blackehart , Stephen McDade , Serhat Metin , Lindsay Morton , Miriam Lucia , Janis Ahern , Robert Firth , Joanna Chamberlain , Lee Edward Jones , Habib Anibaba , Josie Keck , Melissa Galloway , Alexander Gillison , Pete Buzzsaw Holland , Georgiana Mihai , Barny DuPlessis , Rafael Pereira-Edwards , Raed Abbas , Diezel Ramos , Leigh Holland , Tatiana Zarubova , Graham Shiels , Julian Seager , Seslendirenler Bradley Cooper , Vin Diesel , Josh Brolin
Senaryo
James Gunn, Nicole Perlman
Yapımcı
Kevin Feige

Kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca güçlü, hırslı ve ihtiraslı bir kötü adam olan Ronan'la başı derde girer. Ronan'ın tek amacı küreyi ele geçirmektir ve bu hayali tüm evreni tehdit altına alabilir. Quill, ondan kurtulmak isterken bir anda kendisini birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde bulur; tehlikeyi yok etmek isteyen Star-Lord, silahlı bir rakun olan Roket, Rakun'un yoldaşı olan ağaç kılıklı Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve gözünü intikam hırsı bürümüş Yokedici Drax ile işbirliği içerisine girer. Galaksinin Koruyucuları olarak anılan bu beşli, evren için gerçekten tehlike arz eden bu kürenin gücüne ve peşindeki düşmanlarına karşı ne yapacaktır?

Marvel'ın Guardians Of The Galaxy adlı çizgi romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Slither ve Super filmlerinin yönetmeni James Gunn üstlenirken başrol ve seslendirme kadrosunda Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper ve Zoe Saldana gibi isimler bulunuyor.