(2008)Frost - Nixon
2008 - ABD , İngiltere
Tür
Biyografi, Dram, Tarih, Politik
Süre
122 Dak.
Yönetmen
Ron Howard
Oyuncular
Frank Langella , Michael Sheen , Toby Jones , Kevin Bacon , Matthew Macfadyen , Sam Rockwell , Oliver Platt , Clint Howard , Rebecca Hall , Geoffrey Blake , Kate Jennings Grant , Andy Milder , Gabriel Jarret , Jim Meskimen , Janneke Arent
Senaryo
Peter Morgan
Yapımcı
Ron Howard ,  Brian Grazer

Beyaz Saraydan uzaklaşmak zorunda kaldıktan sonra Richard Nixon tam üç yıl süren derin bir sessizliğe gömülmüştür. Nixon 1977 yaz aylarına gelindiğinde bir televizyoncuyla karşılıklı oturup teke tek formatında yapılacak ve canlı yayınlanacak çok özel bir televizyon söyleşisi yapmayı kabul eder. Kendi ofisinde yapılacak bu söyleşide başkanlığına son veren Watergate gizli dinleme skandalıyla ilgili gelen tüm sorulara istisnasız cevap verecektir. Deneyimli Kurt politikacı Nixon, bu söyleşi için o dönemde henüz çaylak kabul edilen İngiliz sunucu David Frostu seçerek herkesi şaşırtır. Amacı başa çıkabileceğini umduğu deneyimsiz ve çaylak gazeteciyi alt ederek Amerikalıların kalbinde kendisini temize çıkartmayı garantilemektir.

Öte yandan Frostun ekibi de kendi patronlarının bu söyleşinin üstesinden gelebileceğinden kuşkuludurlar. Ancak kameralar çalışmaya başladığında Frost ile Nixon arasında olağanüstü bir zeka savaşı başlar. Acaba Nixon ülkenin en büyük ve en kirli politik skandalıyla ilgili sorular gelmeye başladığında kendisini temize çıkarabilecek midir? Öte yandan Frost bu büyük mücadeleden galip çıkabilecek; karşısındaki eski başkanın Watergate skandalındaki sorumluluğunu ortaya koyabilecek midir? Program sırasında her ikisi de kendi güvensizliklerini, egolarını ve itibarlarını ortaya koyarlar. Saf ve yalın gerçeği ortaya çıkartmayı bir yana bırakmış, tamamen başka alanlara kaymaya başlamışlardır.

Diğer Filmler

Spanglish

Dram, Komedi, Romantik

2008

Kimlik

Identity

Gerilim, Gizem

2008

Zor Ölüm

Die Hard

Aksiyon, Gerilim

2008

Savaşcı Musa

The Warriors

Aksiyon, Dram, Savaş, Tarih

2008