Dördüncü Kuvvet - Die vierte Macht (2012)Dördüncü Kuvvet - Die vierte Macht
Dördüncü Kuvvet - Die vierte Macht
2012 - Almanya
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Casusluk, Politik
Süre
110 Dak.
Yönetmen
Dennis Gansel
Oyuncular
Moritz Bleibtreu , Kasia Smutniak , Max Riemelt , Rade Serbedzija , Mark Ivanir , Stipe Erceg , Javgenji Sitochin , Nathalie Griffin , Mark Zak , Dennis Gansel , Isabella Vinet , Reiner Schöne , David Akinloye , Marco Ammer
Yapımcı
Thomas Friedl ,  Nina Maag
Diğer Adı
The Fourth State

İşinde başarılı bir gazeteci olan Paul Jensen, hayatındaki sorunlardan kaçmak için iş için Almanya'dan Rusya'ya, Moskova'ya taşınır. İşindeki tecrübesiyle kısa sürede popüler bir magazin dergisinin sosyete editörü olur. Kısa sürede derginin satışlarını patlatacak işlere de imza atar. Moda defileleri, ünlü yüzler ve çılgın partilerle dolu göz kamaştıran yaşamı maalesef uzun sürmez. Katja adındaki çok güzel bir kadına olan ilgisi, onun başına olmadık belalar açacaktır; çünkü Kayja politik bir bombalama olayında hayatını kaybeder ve Paul teröristlerle ilişkisi olduğuna dair suçlamalarla yüz yüze gelir! Şimdi Rusya'nın adalet sistemine masum olduğunu kanıtlaması gerekecektir.

Ülkemiz seyircilerinin Geceler Bizim filmiyle tanıdığı Alman sinemacı Dennis Gansel'in son filmi, Rusya odaklı bir casus-aksiyon filmi. Kadrosunda Moritz Bleibtreu, Kasia Smutniak, Max Riemelt gibi isimleri barındıran yapım, Alman Film Ödülleri'nin de adayları arasında.

Diğer Filmler

One Direction: This Is Us

Belgesel, Biyografi, Müzikal

2012

Terminatör

The Terminator

Bilim Kurgu, Aksiyon

2012

Bekleyiş

The Wait

Dram, Gerilim

2012