Deepwater Horizon: Büyük Felaket (2016)Deepwater Horizon: Büyük Felaket
Deepwater Horizon Büyük Felaket
2016 - ABD
Tür
Aksiyon, Dram, Gerilim
Süre
107 Dak.
Yönetmen
Peter Berg
Oyuncular
Dylan OBrien , Mark Wahlberg , Kurt Russell , Kate Hudson , Gina Rodriguez , Ethan Suplee , John Malkovich , Brad Leland , J.D. Evermore , David Maldonado , James DuMont , Joe Chrest , Garrett Hines , Sue-Lynn Ansari , Patrick Kearns
Senaryo
J.C. Chandor, Matthew Sand, Matthew Michael Carnahan
Yapımcı
Lorenzo Di Bonaventura ,  Mark Vahradian

Petrol sondaj kulesi Deepwater Horizonda çalışan 126 kişilik ekip, 20 Nisan 2010da her zamanki gibi çalışmalarını sürdürmektedir. Hepsi vardiyanın sonuna gelip bir an önce karaya çıkmayı ve kendilerini bekleyenlere kavuşmayı arzu etmektedir. Ancak akşam saatlerinde yaşanan şiddetli patlamalar, herkesi büyük bir şoka uğratır. Durduralamayan ve sonrasında günlerce sürecek yangından sağ kurtulabilmek için mücadele eden ekip, cehennemi andıran bir ölüm kalım savaşının ortasında kalacaktır.
2010 Nisanında BPye ait Deepwater Horizon petrol platformunun Meksika Körfezinde infilak etmesiyle doğa, son yılların en büyük çevre felaketlerinden birine tanık olmuştu. Okyanusta yaşanan ve 11 kişinin ölmesine 17 kişinin de yaralanmasına neden olan trajedinin son anlarını anlatan yapım, 156 milyon $a maloldu.