Con Air (1997)Con Air
Con Air
1997 ABD
Tür
Aksiyon, Gerilim, Suç
Süre
123 Dak.
Yönetmen
Simon West
Oyuncular
Nicolas Cage , John Malkovich , Danny Trejo , Jose Zuaiga , Ving Rhames , John Cusack , Monica Potter , Mykelti Williamson , Renoly Santiago , Colm Meaney , Dave Chappelle , Nick Chinlund , M.C. Gainey
Senaryo
Scott Rosenberg
Yapımcı
Jerry Bruckheimer , Jim Kouf , Jonathan Hensleigh , Chad Oman , Lynn Bigelow , Peter Bogart

Con Air, 1997 yılında gösterime girmiş Amerikan yapımı aksiyon macera filmidir.Touchstone Pictures tarafından yapılan filmin başrollerinde Nicolas Cage, John Cusack ve John Malkovich yer almıştır. Simon West tarafından yönetilmiştir. ABD'de 200 milyon doların üzerinde hasılat yapmıştır.

Birkaç azılı suçlunun nakli sırasında gelişen olayları konu alan bir film. Geçen yıl kendinden çok bahsettiren The Rock filminın yapımcılarının çektiği filmim maliyeti tam 70 milyon $. Geniş ve seçkin oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekiyor.Con Airdeki karakterlerin neredeyse hepsini hapishane kaçkını azılı katiller oluşturuyor. Mahkumlar Alabamadaki yeni ve daha güvenli bir hapishaneye transfer edilmek üzere uçağa bindiriliyorlar, ama kemerleri çözme sinyali verilmeden, Malkovichin canlandırdığı sapık katil Virüs lakaplı Cyrus Grissom liderliğinde uçağı ele geçirerek rotayı özgürlüğe çeviriyorlar. Ancak uçağın yolcuları arasında yeni tahliye olmuş temiz pak bir adam da var. Eski asker Cameron Poe adam öldürmekten sekiz yıl yattıktan sonra iyi halden salınıyor, fakat karısına ve hiç görmediği küçük kızına kavuşma hayalleri kurarken kendini birden gürültü ve patırtının içinde buluyor.

Diğer Filmler

Aşk Ateşi

The Burning Plain

Dram, Romantik, Suç

1997

Donoma

Dram

1997

Süperstar

Superstar

Dram, Komedi

1997

Öldüren Tutku

Passion

Dram, Gerilim, Gizem

1997

Fare Kral

Rat King

Dram , Gerilim

1997