Common Filmleri ve Biyografisi


Lonnie Rashid Lynn, Jr. (doğum 13 Mart 1972) ya da sahne adıyla Common (eski adı Common Sense) Amerikalı hip hop şarkıcısı ve aktör.

Common 1992'de çıkardığı Can I Borrow a Dollar? adlı albümle 1990'ların sonlarında yeraltı dünyasında tanınmaya başladı ancak asıl başarısını Soulquarians'la olan çalışmalarıyla elde etti. İlk Grammy Ödülü'nü 2003'te Erykah Badu ile düet yaptığı Love of My Life (An Ode to Hip-Hop) adlı şarkıyla En İyi Rap Şarkı kategorisinde kazandı. 2005 mayısında yayınladığı Be albümüyle 2006'da En İyi Rap Albümü kategorisinde aday gösterildi ancak ödülü kazanamadı. İkinci Grammy'sini Kanye West'le düet yaptığı Southside adlı şarkıyla En İyi Rap İkili/Grup Performansı kategorisinde kazandı. 2007'de Thisisme Then: The Best of Common adlı bir best-of albümü yayınladı.

Common müzik çalışmalarının yanı sıra Tehlikeli Aslar, Street Kings, Amerikan Gangsteri, Wanted, Terminatör 4: Kurtuluş, Date Night, Just Wright, Happy Feet Two, and New Year's Eve gibi pek çok filmde yer aldı. Ayrıca Bouncing Cats adlı Uganda'da yaşayan çocuklara hip hop kültürünü kullanarak daha iyi bir yaşam sağlanmasıyla ilgili ödüllü bir belgeselde yer almıştır.

Doğum: 13 Mart 1972 (43 yaşında), South Side, Chicago
Albümleri: Nobody's Smiling, Like Water for Chocolate, Diğer
Ebeveynleri: Mahalia Ann Hines, Lonnie Lynn
Çocukları: Omoye Assata Lynn


Popüler Sanatçılar

Jackie Chan

Jackie Chan Kimdir ?
Jackie Chan Filmleri Nelerdir ?

Van Damme

Van Damme Kimdir ?
Van Damme Filmleri Nelerdir ?

Jason Statham

Jason Statham Kimdir ?
Jason Statham Filmleri Nelerdir ?

Brad Pitt

Brad Pitt Kimdir ?
Brad Pitt Filmleri Nelerdir ?

Jet Li

Jet Li Kimdir ?
Jet Li Filmleri Nelerdir ?