Çıldırış - The Jacket (2005)Çıldırış - The Jacket
Çıldırış - The Jacket
2005 Almanya , ABD
Tür
Bilim Kurgu, Dram, Gizem
Süre
103 Dak.
Yönetmen
John Maybury
Oyuncular
Keira Knightley , Daniel Craig , Adrien Brody , Richard Durden , Kris Kristofferson , Jennifer Jason Leigh , Steven Mackintosh , Brad Renfro , Kelly Lynch , Colin Stinton , Jason Lewis , Tara Summers , Jonah Lotan , Garrick Hagon , Kerry Shale , Tristan Gemmill , Richard Dillane , Angel Coulby , Laura Marano , Mackenzie Phillips , Brendan Coyle , Angus MacInnes , Nigel Whitmey , Ian Porter , Anthony Edridge
Senaryo
Marc Rocco,  Tom Bleecker
Yapımcı
Steven Soderbergh , George Clooney , Peter Guber , Ori Marmur , Jennifer Fox , Ben Cosgrove , Marc Rocco , Andreas Schmid , Peter McAleese , Chris Roberts

Jack Starks, Körfez Savaşı sırasından başından ağır yaralanmasına rağmen hayatta kalabilmiş eski bir askerdir. İyileşmesine rağmen sürekli hafıza problemleri yaşayan Jack, hiç akrabası da olmadığı için bu krizleri daha da ağır geçirmektedir. Son çare olarak doğduğu kasabaya, Vermonta geri dönmeye karar verir.
Otostopla yoluna devam eden Jack, arabası bozulmuş sarhoş bir kadına yardım eder. Kadının 8 yaşında bir kızı vardır. Kanada sınırını geçmek üzere yol alan bir adam tarafından arabaya alınırlar ve biraz ileride polis kontrolü ile karşılarşırlar.

Jackin gelgitlerle dolu hafızasındaki son görüntüler bunlardır. Kendine geldiğinde bir akıl hastanesine hapsedildiğini fark eden genç adam, bir polis memurunu öldürmekle suçlanmaktadır. Olayla ilgili hiçbir şey hatırlamayan Jack, kendisine deneysel ilaçlar verip işi daha da çıkılmaz hale getiren Dr. Beckerın hastasıdır.
Düşle gerçek arasında gidip gelen adam, Jackie adında bir kızla tanıştığını hatta bir geceyi onun evinde geçirdiğini hatırlar. Kurtuluşu bu genç kadının ellerinde midir, yoksa düşlerindeki gibi dört gün sonra ölecek midir?

Diğer Filmler

Fi Tarihi

Year One

Komedi, Macera, Tarih

2005

Bobby Z

The Death and Life of Bobby Z

Aksiyon, Dram, Polisiye, Suç

2005

Son Ültimatom

Bourne Ultimatum

Aksiyon, Gerilim, Suç

2005

Karanlıklar Ülkesi

Underworld

Aksiyon, Fantastik, Gerilim, Macera

2005