Cennetin Krallığı - Kingdom Of Heaven (2005)Cennetin Krallığı - Kingdom Of Heaven
Cennetin Krallığı - Kingdom Of Heaven
2005 ABD , İngiltere , İspanya
Tür
Dram
Süre
144 Dak.
Yönetmen
Ridley Scott
Oyuncular
Orlando Bloom , Jeremy Irons , Eva Green , Michael Sheen , Liam Neeson , Brendan Gleeson , Iain Glen , Tim Barlow , David Thewlis , Marton Csokas , Eriq Ebouaney , Philip Glenister , Alexander Siddig , Ghassan Massoud , Nathalie Cox , Robert Pugh , Bill Paterson , Emilio Doorgasingh , Jouko Ahola , Martin Hancock , Bronson Webb , Alex Revan , Christian Boeving , Giannina Facio , Khaled Nabawy , Edward Norton , Nikolaj CosterWaldau
Senaryo
William Monahan
Yapımcı
Ridley Scott , Branko Lustig , Mark Albela , Lisa Ellzey

Ailesini ve inancını kaybeden acılı bir baba... Dini savaş uzak ve kutsal topraklarda devam etmekte onu ve kaderini ise büyük bir drama doğru yönlendirmektedir. Kaderi oğlu Balianın büyük bir şövalye olmasını sağlayacaktır. Ibelinli Godfrey Doğuda savaştığı Haçlı Seferlerinden vatanı Fransaya dönmüştür. Balianın babası olduğu ortaya çıkınca, Godfrey gerçek şövalyeliğin ne olduğu hakkında oğlunu yetiştirecek ve onu kıtalararası destansı bir yolculuğa çıkaracaktır.
Kudüste o günlerde 2. ve 3. Haçlı Seferleri arasında kırılgan ve her an sonlanabilecek bir ateşkes ilan edilmiştir. Kudüs Kralı IV Baldwin barışa ve halkına bağlılık yemini etmiştir. Ibelinin ölmeden önce kılıcını ve yeminini teslim ettiği oğlu tıpkı babası gibi Kudüsü her tür kötülükten korumak için yola çıkmıştır.
Ölüme çok yaklaştıkları bir deniz kazasına rağmen güçlükle ulaştıkları Kutsal Şehirde Balian kılıç maharetleri sayesinde kendine kısa sürede bir ün yapar ve bu arada Kralın kızkardeşi güzel Sybillanın saygı ve hayranlığını da kazanır. Ancak Balian kendine düşman da kazanmıştır... Özellikle Sybillanın kocası, Tapınak Şövalyelerinin küstah lideri Guy de Lusignanın ve kralın danışmanı Tiberiasın düşmanlığını. Balian kılıcını alır ve tarihe adım atar.