Bu Dünyanın Dışında - The Space Between Us (2017)Bu Dünyanın Dışında - The Space Between Us
Bu Dünyanın Dışında - The Space Between Us
2017 - ABD
Tür
Bilim Kurgu, Dram
Süre
120 Dak.
Yönetmen
Peter Chelsom
Oyuncular
Britt Robertson , Carla Gugino , Gary Oldman , Asa Butterfield , B.D. Wong , Janet Montgomery , Lora Martinez-Cunningham , Lauren Myers , David House , Luce Rains , Scott Takeda , Beth Bailey , Morse Bicknell , Frank Powers , Harrison Kavanaugh
Senaryo
Peter Chelsom, Allan Loeb, Tinker Lindsay
Yapımcı
John Albanis ,  Kevin Halloran
Diğer Adı
Out of This World

Marsta insan kolonisi kurmak üzere yola çıkan bir uzay mekiğindeki astronotlardan birinin hamile olduğu kalkıştan kısa bir süre sonra anlaşılmıştır. Hamile astronot Sarah Elliot, Marsa iniş yaptıktan hemen sonra bir erkek çocuğu dünyaya getirip ölür. Ekipteki diğer kişiler tarafından büyütülen Gardner Elliot (Asa Butterfield) 16 yaşına geldiğinde yalnızca 14 bilim adamını şahsen tanımış, dünyaya dair okudukları dışında hiçbir bilgisi olmayan ancak son derece zeki ve araştırmacı bir genç olmuştur.
Dünyaya geri gönderilen Gardner, burada büyük bir kültür şoku yaşar. Ayrıca yapılan tıbbi testlerde bünyesinin dünya atmosferine uygun olmadığı anlaşılır. Ancak Gardner, NASA tarafından kendisine tahsis edilen yerden kaçar. İnternette yazışarak tanıştığı ve dünyada tanıdığı tek insan olan Tulsa (Britt Robertson) adlı genç kız ile dünyayı ve yıllarca kendisinde varolduğunu bile bilmediği duyguları keşfetmek üzere bir yolculuğa başlar.