Bitirim İkili - Rush Hour (1998)Bitirim İkili - Rush Hour
Bitirim İkili - Rush Hour
1998 - ABD
Tür
Aksiyon, Gerilim, Komedi
Süre
98 Dak.
Yönetmen
Brett Ratner
Oyuncular
John Hawkes , Ken Leung , Tom Wilkinson , Chris Penn , Jackie Chan , Chris Tucker , Tzi Ma , Clifton Powell , Barry Shabaka Henley , Mark Rolston , Philip Baker Hall , Roger Fan , Elizabeth Peaa , Stanley Desantis , Rex Linn , Ken Lo , Jason Davis , Matthew Barry , Stephen Blackehart , Andy Cheng , George Cheung , Dan Martin , Mars , Robert Kotecki , Lucy Lin , Christine Ng , Michael Chow , Kai Lennox , Robert Littman , Larry Sullivan , Ai Wan , Ada Tai , Kevin Lowe , Chung Chi Li , Arlene Tai , Albert Wong , Chan Man Ching , David Leung , Julia Hsu , Yang Lin , Gene Lebell , Wayne King , Manny Perry , Kevin L. Jackson , Ronald D. Brown , Billy Devlin , Tommy Bush , Lydia Look , Sumiko osumi Chan , Stuart W. Yee , Frances Fong , Mike Ashley , Nina Ameri , Victoria Genisce , Sarah Krasner , Jody Millard , Deirdre Orien , Man-ching Chan , Norman D. Wilson
Senaryo
Jim Kouf,  Ross LaManna
Yapımcı
Roger Birnbaum ,  Wayne Morris

Bitirim İkili (Özgün adı:Rush Hour), 1998 yapımı aksiyon filmi. Filmde başrolü Jackie Chan ve Chris Tucker paylaşmaktadır. Bu komedi/aksiyon türündeki filmde kötü adam rolünü ise Tom Wilkinson oynuyor. Filmde Ken Lo gibi oyuncular da rol almıştır.

Dedektif ve Müfettiş Lee, Hong Kong polisine bağlı uzak doğu dövüşleri konusunda rakip tanımayan son derece başarılı bir polis memurudur. Hayatta en çok değer verdiği varlık ABDye Çin Konsolosu olarak atanan çok saygı duyduğu bir bürokratın 11 yaşındaki kızı Soo Yungdur. Soo Yung içinde Lee, en iyi dostu ve koruyucu meleğidir. Fakat, Çin Konsolosu, ABDye gidip yeni görevine başladıktan kısa bir süre sonra, Soo Yung kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılır. Bunun üzerine Lee, Amerikaya gönderilerek Soo Yungu bu kişilerin elinden kurtarmakla görevlendirilir. Lee, Amerikada hiç ummadığı bir durum ile karşılaşır. FBI, LAPD dedektiflerinden biri olan James Carterı da bu iş için görevlendirmiştir. Carter, sorumsuzluğu, vurdumduymazlığı ile çalıştığı kişiler için bir kabustur. Fakat FBIın amacı bir yabancı olan Carterı kendi işlerine karıştırmamaktır. Bu operasyonda Carter, aslında esas görevinin Leeye göz kulak olup, onu olaylardan uzaklaştırma olduğunu öğrenince çok bozulur fakat üstlerine karşı çıkamaz. Fakat, Lee, Cartera rağmen olayın peşini bırakmaz. Kısa bir süre sonra Carterda bu olayın adam kaçırmadan daha derin bir olay olduğunu öğrenir. Birbirinden uzak iki ülkenin, birbirinden farklı karakter yapılarına sahip iki dedektifi, küçük bir çocuğu kurtarmak için kolları sıvar. Kendi kafalarına göre hareket ettiklerinden, FBI ile de bozuşurlar. Ama küçük kızı kurtarmaya kararlı iki dedektif, bunun için her şeyi yapmaya hazırdır.
 

Diğer Filmler

Şrek 4: Sonsuza Dek Mutlu

Shrek 4: Forever After

Animasyon, 3 Boyutlu, Aile, Fantastik, Komedi, Macera

1998

Şrek 3

Shrek the Third

Animasyon, Komedi, Macera

1998

Şrek 2

Shrek 2

Animasyon, Aile, Çocuk, Fantastik, Komedi, Macera

1998

Fantastik Dörtlü

Fantastic Four

Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera

1998

Kesinlikle Belki

Definitely, Maybe

Dram, Komedi, Romantik

1998