Bitirim İkili 3 - Rush Hour 3 (2007)Bitirim İkili 3 - Rush Hour 3
Bitirim İkili 3 - Rush Hour 3
2007 - ABD , Almanya
Tür
Aksiyon, Komedi
Süre
91 Dak.
Yönetmen
Brett Ratner
Oyuncular
Vinnie Jones , Roman Polanski , Jackie Chan , Chris Tucker , Noemie Lenoir , Max von Sydow , Tzi Ma , Philip Baker Hall , Jasmine Dustin , Dana Ivey , Julie Depardieu , Yvan Attal , Hiroyuki Sanada , Jingchu Zhang , Sarah Shahi , Henry O , Youki Kudoh , Julie Michaels , Francesca Cecil , Daniel Yabut , Lisa Thornhill , Ludovic Paris , Helene Cardona , Elaine Anne Furst , David Niven Jr. , Eric Naggar , Flynn Beck , Gia Bay , Michael Chow , Micaelle Mee-Sook , David Goldsmith , Kainoa Kilcher , Ann Christine , Lisa Byrnes , Catherine Ferrino , Ann Beth Miller , Diana Carr , Kristin Quinn , Noush Skaugen , Kelley Whilden , Kent Kasper , Angel Monroe , Don Abernathy , John Robert , Don Tai , Hash Patel , Silvy Kas , Lon Haber , Jaayda Mcclanahan , Oanh Nguyen , Noa Dori , Evelina Pereira , Philippe Bergeron , Silvie Laguna , Mia Tyler , Laetitia Ray , Xihuaru Kilcher , Michel Francini , Victoria Parsons , Olivier Schneider , Tovaris Wilson , Kentaro , Frank Bruynbroek , Arne Starr , Kathryn Le , Richard Dieux , David Pearl , Jill Maddrell , Zhang Jingchu , Sun Ming Ming , Alberti Popaj , Marc Hoang , Rachael Markarian , Arnaud Collery , Maria Zambrana , Andrew Quang , Mingming Sun , Lisa Piepergerdes , Daniel Decrauze , Anna Chiu , Heather Mostofizadeh , Melissa Cabrera , Mandy Coulton , R.j. Durell , Loriel Hennington , Vanessa Tarazona , Kayla Mcgee , Tanja Plecas , Liliya Toneva , Alexandra Choi , Libby Clearfield , Richard Joel Cohen , Richard Hotson , Alexander Kanellakos , Vera Kopp , James Lequang , Sahlima , Dee Shiver , Tina Tsunoda , Wendy Wells-gunkel
Senaryo
Jeff Nathanson,  Ross LaManna
Yapımcı
Toby Emmerich , Roger Birnbaum

Bitirim İkili 3 (Özgün adı:Rush Hour 3), Jackie Chan ile Chris Tucker'in oynadiği 2007 yapımı aksiyon filmi. Ayrıca serinin önceki filmi Bitirim İkili 2'in devam filmidir. Yönetmenlik koltuğundan ise; Süpermen Dönüyor ve X-Men: Son Direniş filmlerinin yönetmeni Brett Ratner bulunuyor.

Los Angeles'ın kilometrelerce uzağında, Paris'in kalbinde bir sır yatıyor. Sırrı öğrenen Büyükelçi Han ise bunu açığa çıkarmak üzere. Dünyaca ünlü organize terör örgütü Triad'ın bilgilerine ulaşan Han, örgütün zirvesi Shy Shen'in gerçek kimliğini Dünya Suç Mahkemesine'ne açıklamasına kısa bir süre kala bir suikast kurşunuyla susturuluyor.

Triad sırlarının ortaya çıkmasını engellemek için her şeyi yapabilir ve onları durdurmanın sadece bir yolu var...

Los Angeles Polis Departmanından Dedektif Carter ve Çinli meslektaşı Müfettiş Lee geri döndü... Ama bu sefer ikisinin de bilmedikleri bir yerde, Paris'teler. Bitirim İkili 3'te görevleri, büyük çaplı bir suç örgütünü durdurmak ve eski dost Büyükelçi Han'ın kızı Soo Yung'u kurtarmak.

Şehri, konuşulan dili ve neyi nerede arayacaklarını bilmiyorlar. Fakat zaman geçtikçe Paris'in banliyölerinden Eiffel Kulesi'nin görkemli ışıltılarına uzanan mekânda Triad'la büyük bir mücadeleye girişecekler. Bitirim İkili'nin en sıkı macerasına hazır olun.

Jackie Chan ve Chris Tucker serinin ilk iki filminin yönetmeni Brett Ratner'la yeni bir macera için tekrar birlikteler. Paris'te geçen Bitirim İkili 3, Triad çetesi, güzel kadınlar, arıza bir taksi şoförü ve Triad'ın kirli işlerini ortaya çıkarmak isteyen veteran bir Fransız dedektif etrafında dönüyor.

İkiliye bu yeni macerada bir dizi yetenekli oyuncu da eşlik ediyor. Müfettiş Lee'yle gizemli bir bağlantısı olan Triadlı suikastçı Kenji'yi Hiroyuki Sanada, güzel olduğu kadar tehlikeli gece kulübü sahibi Jasmine'i, Youki Kudoh, Dünya Suç Mahkemesi'nin Başkanı Reynard'ı ise usta aktör Max Von Sydow canlandırıyor. Hikayeye renk katan geçimsiz taksi şoförünü Fransız aktör ve yapımcı Yvann Attal beyaz perdeye yansıtırken, efsanevi yönetmen Roman Polanski de kendine göre yöntemleri olan Fransız dedektif Revi'yi oynuyor. Fransızların yeni nesil aktrislerinden Noémie Lenoir, Triad'ın karanlık işlerini gün ışığına çıkarabilecek Genevieve rolünü üstleniyor. Diğer yardımcı rollerde ise Zhang Jingchu, Tzi Ma, dana Ivey ve Henry Q yer alıyor.

Diğer Filmler

Bitirim İkili

Rush Hour

Aksiyon, Gerilim, Komedi

2007

Şrek 4: Sonsuza Dek Mutlu

Shrek 4: Forever After

Animasyon, 3 Boyutlu, Aile, Fantastik, Komedi, Macera

2007

Şrek 3

Shrek the Third

Animasyon, Komedi, Macera

2007

Şrek 2

Shrek 2

Animasyon, Aile, Çocuk, Fantastik, Komedi, Macera

2007

Fantastik Dörtlü

Fantastic Four

Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera

2007