Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi - The Hitchhiker's Guide To The Galaxy (2005)Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi - The Hitchhiker's Guide To The Galaxy
Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi - The Hitchhiker's Guide To The Galaxy
2005 ABD , İngiltere
Tür
Bilim Kurgu, Komedi, Macera
Süre
109 Dak.
Yönetmen
Garth Jennings
Oyuncular
Helen Mirren , Bill Nighy , Martin Freeman , John Malkovich , Edgar Wright , Zooey Deschanel , Warwick Davis , Sam Rockwell , Kelly Macdonald , Mos Def , Anna Chancellor , Su Elliot , Bill Bailey , Alan Rickman
Senaryo
Karey Kirkpatrick,  Douglas Adams
Yapımcı
Gary Barber , Douglas Adams , Todd Arnow

Sabah şiddetli bir başağrısıyla uyanan Arthur, üzerinden otoyol geçeceği için kendisinden habersiz istimlak edilen evi yıkılmasın diye, kendisini dozerlerin önüne yola attığında, henüz sorunun ne kadar az olduğunun farkında değildir.
Çünki dünyamız da galaksiler arası bir otoyol inşaatının ortasında olduğu için istimlak edilmiştir ve bunu henüz kimse bilmemektedir.Uzaylılar dünyayı yok etmeden bir kaç dakika önce arkadaşı Ford Prefect gelir ve Denti alarak uzaya götürür. Prefect, Otostopçunun Galaksi Rehberi isimli bir yayının dünyadaki muhabirlerinden biridir.

Rehber, galaksinin her yerindeki muhabirleri sayesinde sayısız bilgi içeren bir turist rehberidir. Artık yerinde uzay boşluğu bulunan Dünya hakkında ise sadece şu satırlar yer almaktadır: Çoğunlukla Zararsız.Gezegeniyok edilen Dentin önünde keşfedilmeyi bekleyen galaksiler ve büyük maceralar vardır. Bu macera boyunca Dent, hayat hakkında çok şey öğrenecektir.

Diğer Filmler

Kanlı Hesaplaşma

San Suk Si Gin

Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç

2005

Nefes Nefese

Breathless

Aksiyon, Suç, Dram

2005

Kusursuz Soygun

Foolproof

Aksiyon, Gerilim, Suç

2005