Bela - Borgman (2014)Bela - Borgman
Bela - Borgman
2014
Tür
Dram, Gerilim
Süre
113 Dakika
Yönetmen
Alex van Warmerdam
Oyuncular
Jan Bijvoet , Hadewych Minis , Jeroen Perceval , Alex van Warmerdam , Tom Dewispelaere , Sara Hjort Ditlevsen , Elve Lijbaart , Dirkje van der Pijl , Pieter-Bas de Waard , Eva van de Wijdeven , Annet Malherbe , Gene Bervoets , Mike Weerts , Pierre Bokma , Benjamin Boe Rasmussen , Reinout Scholten van Aschat , Ariane Schluter , Abdenbi Azzaoui , Reinier Bulder , Ria Eimers , Ismael El Tarhabi , Mees van Warmerdam , Marc van Warmerdam
Senaryo
Alex van Warmerdam
Yapımcı
Marc van Warmerdam , Berry van Zwieten , Tine Mosegaard , Koen Mortier , Eurydice Gysel , Mogens Glad
IMDB Puanı
6.8

Kendilerini toplumdan tamamen soyutlayan bir topluluğun üyesi olan Camiel Borgman, toprağın altında insanlıktan uzak bir ritüelde yaşadığı gizli evinin yabancılar tarafından keşfedilmesi sonrasında ormanı terk eder. Borgman, uzun zaman sonra ilk kez yollara düşer ve gördüğü ilk evin kapısını çalar. Varlıklı bir aileye ait olan ev, kendini bir şekilde kabul ettirmeyi başaran bu beklenmedik misafirin gelişiyle esrarengiz ve ürkütücü olaylara ev sahipliği yapmaya başlar. Borgman arkadaşlarının da yardımıyla alışılmadık yöntemlerle düzenin parçası olan her şeyi ele geçirmeyi başararak olağandışı bir sistem kuracaktır.

Sıradışı konu ve atmosferleriyle Alex van Warmerdam'ın yazıp yönettiği ‘Bela'nın başrollerini Jan Bijvoet, Hadewych Minis ve Jeroen Perceval paylaşıyor.