Battleship (2012)Battleship
Battleship
2012 ABD
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
Süre
131 Dak.
Yönetmen
Peter Berg
Oyuncular
Taylor Kitsch , Alexander Skarsgiard , Rihanna, Brooklyn Decker , Tadanobu Asano , Hamish Linklater , Liam Neeson , Peter MacNicol , Jesse Plemons , Jerry Ferrara , Adam Godley , Joji Yoshida
Senaryo
Erich Hoeber , Jon Hoeber
Yapımcı
Peter Berg , Scott Stuber , Duncan Henderson , Brian Goldner , Todd Arnow

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Peter Bergin (Hancock) üstlendiği destansı aksiyon-macera filmi Battleshipte gezegenimiz; denizde, gözyüzünde ve karada üstün bir güce karşı hayatta kalma savaşı veriyor. Hasbronun klasik donanma savaş oyunu Amiral Battıdan uyarlanan filmde, USS John Paul Jonesta görevlendirilen bir Donanma subayı olan Teğmen Alex Hopper rolünde Taylor Kitsch karşımıza çıkıyor. Fizyoterapist ve Hopperın nişanlısı Sam Shane rolünde Brooklyn Decker; USS Sampsonın komutanı ve Hopperın ağabeyi Stone rolünde Alexander Skarsgard ve Hopperın silah arkadaşı USS John Paul Jonesta silah uzmanı olarak görev yapan Deniz Astsubayı Raikes rolünde ise Rihanna yer alıyor. Hopper ve Stoneun amiri (ve Samin babası) Amiral Shanei ise uluslararası bir yıldız olan Liam Neeson canlandırıyor.

Berg, hem bu destansı aksiyon-macera filminin yönetmenliğini yaptı, hem de Scott Stuber (Couples Retreat/Arızalı Çiftler), Sarah Aubrey (The Kingdom/Krallık), Brian Goldner, Hasbrodan Bennett Schneir (the Transformers serisi) ve Duncan Hendersonla (Master and Commander/Dünyanın Uzak Ucu) birlikte yapımcılığını üstlendi.