Başkaldırış - The Hunted (2003)Başkaldırış - The Hunted
Başkaldırış - The Hunted
2003 ABD
Tür
Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç
Süre
94 Dak.
Yönetmen
William Friedkin
Oyuncular
Tommy Lee Jones , Jose Zuaiga , Connie Nielsen , Benicio Del Toro , Mark Pellegrino , Leslie Stefanson , John Finn
Senaryo
Art Monterastelli David Griffiths Peter Griffiths Art Monterastelli,  David Griffiths,  Peter Griffiths
Yapımcı
James Jacks , Ricardo Mestres

Başkaldırış (özgün ad:The Hunted) bir katilin hikâyesini anlatan,Benicio Del Toro ve Tommy Lee Jonesin başrollerinde oynadığı bir gerilim filmidir.William Friedkin tarafından yönetilmişdir.

Aaron Hallum (Benicio del Toro) bir askerdi, daha doğrusu öyleydi. İşinde oldukça başarılı olan genç Aaron, yine bir görevdeydi. Bu görevi Kosovada Arnavutlar'ı vs. öldüren bir grup teröristi ve onlara emir veren adamı durdurmakdır. Bu görevin de üstesinden başarıyla gelse de kendisini kötü hissetmektedir. Kendisi bu başarısından dolayı ödül alarak, onurlandırılır. Ancak Aaron bu görevinden dolayı geceleri uyuyamamaktadır, sürekli orada yaşadığı stres ve olaylar kabuslarına girmekte ve gittikçe kötüleşmektedir. Bu yüzden kendisine öldürme ve savaşma teknikleri öğreten L.T. (teğmen) Bonham'a (Tommy Lee Jones) mektuplar yazar. Çünkü Bonham'ı kendisine baba gibi görmektedir ancak Bonham'dan cevap alamaz.

L.T. Bonham yıllarca özel kuvvetlere hizmet vermiş, ancak ağabeyini Vietnam savaşında kaybettiğinden dolayı babası onun orduya katılmasına izin vermemiştir. Kendisi hayatı boyunca kimseyi öldürmemiş, ancak öldürme eğitimi vermişdir.

Aradan uzun zaman geçmişdir ve Aaron 6 aydır ortalıklarda yoktur. Ta ki, Pasifik yakınlarında bir ormanda iki avcıyı acımasızca öldürdüğü ortaya çıkana kadar. Bu olayla ilgilenmesi için Bonham çağrılır. Bonham bıçak ve teknikten bunun kendi öğrencisi olduğunu anlar. Şimdi Aaron ve Bonham arasında Hawthorne köprüsünden, şelale yakınlarına kadar bir kovalamaca başlayacaktır.