Aşkın Yaşı Yok - Smart People (2008)Aşkın Yaşı Yok - Smart People
Aşkın Yaşı Yok - Smart People
2008 - ABD
Tür
Aile, Dram, Komedi, Romantik
Süre
95 Dak.
Yönetmen
Noam Murro
Oyuncular
Ellen Page , Dennis Quaid , Sarah Jessica Parker , Ashton Holmes , Christine Lahti , David Denman , Camille Mana , Amanda Jane Cooper , Adam Kroloff , Robert Haley , Patrick Sebes , Kevin James Doyle , Paul Huber , Iva Jean Saraceni , Richard John Walters , Scott A. Martin , Rick Warner , Barret Hackney , Don Wadsworth
Senaryo
Mark Poirier
Yapımcı
Michael London , Bridget Johnson

Profesör Lawrence Wetherhold (Dennis Quaid), entelektüel çevrelerin en parlak isimlerinden birisidir, ama aşk ve aile gibi kişisel problemlerinin çözümü söz konusu olduğunda hiç başarılı değildir. Üniversite öğrencisi oğlu James (Ashton Holmes) ona güvenmediği için sırlarını açmaz. Ergenlik çağındaki kızı Vanessa (Ellen Page), okulunda tüm beklentilerin üzerinde başarı gösteren ama herşeyden şikayet eden yapıdaki babasının ayak izlerini takip eden, onun yolunda olan sivri dilli bir kızdır. Profesörün yıldızının bir türlü barışmadığı üvey kardeşi Chuck ise (Thomas Haden Church), hayatını özgürce yaşamayı adeta sanat haline getirmiştir.
Özlemini çektiği tutkuyu artık hiçbir şeyde, hatta uzmanı olduğu Victoria Dönemi Edebiyatında bile bulamayan bir dul olan Profesör Lawrence, orta yaş krizinin eşiğinde dolanmaktadır. Ancak hiç hazzetmediği üvey kardeşinin aniden çıkıp gelişiyle, eski öğrencisi Janet ile (Sarah Jessica Parker) yıllar sonra tesadüfen yeniden karşılaşması aynı günlere denk gelince Wetherhold ailesinde kimi zaman eğlenceli, kimi zaman yürek burkucu olaylar zinciri birbirini izleyecek, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Diğer Filmler

Milyoner

Slumdog Millionaire

Dram, Gerilim, Romantik

2008

Otopsi

Autopsy

Gerilim, Gizem, Korku

2008

Rocknrolla

Aksiyon, Gerilim, Suç

2008