Aşk Her Yerde - Love Actually (2003)Aşk Her Yerde - Love Actually
Aşk Her Yerde - Love Actually
2003 ABD , İngiltere
Tür
Dram, Komedi, Romantik
Süre
135 Dak.
Yönetmen
Richard Curtis
Oyuncular
Keira Knightley , Laura Linney , Bill Nighy , Chiwetel Ejiofor , Emma Thompson , Martin Freeman , Sienna Guillory , Hugh Grant , Billy Bob Thornton , Rowan Atkinson , Liam Neeson , Kris Marshall , Elisha Cuthbert , Shannon Elizabeth , January Jones , Denise Richards , Ivana Milicevic , Colin Firth , Joanna Page , Richard Curtis , Adam Godley , Claudia Schiffer , Michael Fitzgerald , John Sharian , Gregor Fisher , Rodrigo Santoro , Richard Hawley , Julia Davis , Emma Buckley , Thomas Sangster , Ant Mcpartlin , Declan Donnelly , Elisabeth Margoni , Arturo Venegas , Margery Mason , Lucia Moniz , Sheila Allen , Meredith Ostrom , Andrew Lincoln , Heike Makatsch , Dan Fredenburgh , Rebecca Frayn , Nancy Sorrell , Stewart Howson , Carla Vasconcelos , Helder Costa , Patrick Delaney , Ruby Turner , Olivia Olson , Paul Slack , Billy Campbell , Bill Moody , Joanna Bacon , Katharine Bailey , Glenn Conroy , Ines Boughanmi , William Wadham , Michael Parkinson , Meg Wynn Owen , Wyllie Longmore , Marcus Brigstocke , Sarah Mcdougall , Abdul Salis , Tim Hatwell , Martine Mccutcheon , Nina Sosanya , Lulu Popplewell , Rory Macgregor
Senaryo
Richard Curtis
Yapımcı
Tim Bevan , Eric Fellner , Liza Chasin , Duncan Kenworthy , Debra Hayward , Chris Thompson

İngiliz tiyatro ve sinemasının usta isimlerinin buluştuğu film, aşk ve ilişkileri tipik İngiliz mizahını kullanarak anlatıyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini ise Nothing Hill, Bridget Jones'un Günlüğü gibi filmlerin de senaristliğini yapmış olan Richard Curtis üstleniyor.

Yılbaşı arefesinde Londra'da geçen on ayrı aşk hikayesini konu alan film, farklı karakterlere sahip kahramanlarımızın başından geçen aşk maceralarını ve onların yaşama bakışlarını da gösteriyor. Farklı karakterlerin bir şekilde birbirleriyle de bağlantılarının olması konuyu daha ilginç hale getiriyor. Kırılan kalpler, gerçekleşmeyen beklentiler, kahkahalar, şansını zorlayanlar, büyük hasar alanlar, riske girenler... Kısaca bu filmde aşka dair her şeyi bulmak mümkün...

Hugh Grant yeni seçilmiş İngiltere başkanı rolünde ofisteki ilk gününde kadrosunda çalışan görevli genç kıza aşık olur.
Yazar rolünde izlediğimiz Colin Firth kendisini aldatan karısını yeni terk etmiş, kırılan kalbini onarmaya çalışırken İngilizce bile bilmeyen güzel bir İtalyan kıza (Lucia Moniz) tutuluyor.
Mutlu bir evliliği olan bir kadını canlandıran Emma Thampson ise sürekli kocasının kendisini terk edeceğinden şüphelenmektedir.
Dul bir baba rolünü başarıyla canlandıran Liam Neeson ise oğluyla iletişim kurmaya çalışmaktadır.
Mark rolündeki Andrew Lincoln ise gizlice en iyi arkadaşının karısına olan aşkını yaşamaktadır.

Diğer Filmler

Komşu Kızı

The Girl Next Door

Dram, Komedi, Romantik

2003

Derin Darbe

Deep Impact

Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram

2003

Başkaldırış

The Hunted

Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç

2003

Adalet Peşinde

Puncture

Biyografi, Dram

2003

Hititya: Madalyonun Sırrı

Aile, Fantastik

2003