Anamorf - Anamorph (2007)Anamorf - Anamorph
Anamorf - Anamorph
2007 ABD
Tür
Gerilim, Gizem, Polisiye, Suç
Süre
107 Dak.
Yönetmen
Henry Miller
Oyuncular
Scott Speedman , Willem Dafoe , Peter Stormare , Clea Duvall , Michael Buscemi , James Rebhorn , Deborah Harry , Don Harvey , Paul Lazar , Ashley Springer , Mick Foley , Yul Vazquez , Amir Arison , Robert C. Kirk , Robert Mckay , Edward Hibbert , Paz De La Huerta , Sharrieff Pugh , Amy Carlson , Tandy Cronyn , Martin Pfefferkorn , Monique Gabriela Curnen , Samantha Maclvor , Billy Wheelan , Desiree Casado , Robin Goldsmith , Marcia Haufrecht , Lucy Martin , Gary Ray , Virginia Wing , Jordan Charney , Elizabeth West , Stephen Daniels
Senaryo
Henry Miller , Tom Phelan
Yapımcı
Marissa Mcmahon , Michael G. Gunther , Campbell Miller , Woods Mackintosh

Anamorphosis – Rönesans döneminde gelişen bir resim tekniğidir. Perspektif kurallarını alt üst eden akım bir tuvalde iki resim sergilemeyi sağlar.

Yıllarca inzivada son çözdüğü vahşi cinayetin izlerinden kurtulmaya   çalışan dedektif Stan Aubrey her çözdüğü olaydan kendine kalan korkular ve psikolojik sorunlarla baş etmeye çalışmaktadır. Yeni bir cinayet ve garip olaylar ortaya çıktığında üstleri bu olayları yalnız Stanin çözebileceğini düşünür. Ve tekrar işinin başına dönmesini isterler. İp uçları bir araya geldiğinde Stan bundan 5 yıl önce çözdüğü ve failini yakaladığına inandığı bir seri cinayetin devamı olduğunu anlar. O yıllarda ortağı Carl Unger yanlış adamın hapse atıldığını ileri sürmüş fakat Stan buna inanmamıştır.

Analizleri sırasında cinayetlerin estetik olamayan görüntüleri arasında Rönesans devri ressamlarının kullandığı bir tekniğin kullanıldığını fark eder. Yeni cinayetler bundan yıllarca önce tutuklanan seri katil Eddie Amca nın bıraktığı yerden devam etmekte ve katil cinayet mahallerini farklı açıdan bakıldığında farklı görüntüler oluşturan anamorfik mekanlar haline getirmektedir. Seri katil tıpkı ressamlar gibi cinayet yerleriyle Stana mesajlar bırakmaktadır. Dedektif gittikçe bu cinayetlerin bir parçası olur.

Diğer Filmler

Alacakaranlık

Half Light

Dram, Gerilim, Gizem

2007

Galaksi Savaşçıları

Galaxy Quest

Bilim Kurgu, Aksiyon, Komedi, Macera

2007

Boş Ev

3 Iron

Dram, Romantik, Suç

2007

Playoff

Dram, Spor

2007