Akılalmaz - Unthinkable (2010)Akılalmaz - Unthinkable
Akılalmaz - Unthinkable
2010 - ABD
Tür
Dram, Gerilim
Süre
97 Dak.
Yönetmen
Gregor Jordan
Oyuncular
Brandon Routh , Martin Donovan , Michael Sheen , Carrie-Anne Moss , Michael Edward Rose , Samuel L. Jackson , Holmes Osborne , Gil Bellows , Michael Rose , Stephen Root , Dayo Ade , Vincent Laresca , Sasha Roiz , Geoff Meed , Austin Nichols , Kirk B.r. Woller , Benito Martinez , Randy Oglesby , Jillian Bruno , Lora Kojovic , Yara Shahidi , Chris Mcgarry , Joshua Harto , Kal Parekh , Sayeed Shahidi , Taylor Mills , Coby Seyrafi , Kelly Vaughn , Jakob Salvati
Senaryo
Peter Woodward
Yapımcı
Caldecot Chubb , Marco Weber , Vanessa Coifman

Henry Herald 'H' Humphries (Samuel L. Jackson) A.B.D. Ulusal Güvenlik Birimin de görevli özel ve sınırsız yetkileri olan bir ajandır. Kendisine birim içinde By 'H' denmektedir. Aslında görevi Amerika'nın ulusal güvenliğini tehdit edebilecek yakalanmış teröristleri işkenceyle sorgulamaktır ve işte de oldukça iyidir. Helen Brody (Carrie-Anne Moss) FBI'ın gözbebeği Ajanlarından biridir. Her iki Ajan bu sefer çok tehlikeli bir durumla karşı karşıyadır. Her ne kadar birbirlerini hazzetmeseler de bu tehlikeli durum karşısında birlikte çalışmak zorundadırlar, çünkü biri iyi biri acımasızdır.

Steven Arthur Younger (Michael Sheen) Arap kökenli bir Amerikan vatandaşıdır hatta A.B.D. Ordusunda patlayıcı uzmanı olarak görev yapmıştır. Fakat bu kez bütün Amerikan yetkililerine bir video göndererek herkesin kanını dondurur. Çünkü videosunda istediklerini yapmazlarsa üç A.B.D. Eyaletini havaya uçurmakla tehdit eder. Durum çok vahimdir ve çok kısa bir sürede Steven yakalanmalıdır.

Günümüz gerçekçiliği ile örtüşen sıra dışı senaryosu ve kurgusuyla, mükemmele yakın oyuncu seçimi ve bu oyuncuların gösterdikleri performansla ''Düşünülemez'' mutlaka seyredilmesi gereken bir yapıt. Usta oyuncu adeta efsaneleşmiş olan Samuel L. Jackson'dan yine büyüleyici bir performans izleyeceksiniz. Filmin yönetmen koltuğunda da deneyimli sinemacı Gregor Jordan oturuyor.

Diğer Filmler

Son Umut

Children of Men

Bilim Kurgu, Dram, Macera

2010

Öteki Dünya

Hereafter

Dram, Fantastik

2010

Super 8

Bilim Kurgu, Gerilim, Gizem

2010

İçimdeki Yangın

Incendies

Dram, Gizem, Savaş

2010

Kırmızı Kuyruklar

Red Tails

Aksiyon, Dram, Macera, Savaş, Tarih

2010