Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak - The Hunger Games: Catching Fire (2013)Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak - The Hunger Games: Catching Fire
Açlık Oyunları 2 Ateşi Yakalamak - The Hunger Games Catching Fire
2013 ABD
Tür
Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
Süre
146 Dakika
Yönetmen
Francis Lawrence
Oyuncular
Donald Sutherland , Elizabeth Banks , Woody Harrelson , Stanley Tucci , Josh Hutcherson , Jennifer Lawrence , Lenny Kravitz , Liam Hemsworth , Willow Shields , Joshua Drew , Meta Golding , Bruno Gunn, Lynn Cohen , Jena Malone , Amanda Plummer , Tony Shalhoub , Toby Jones , Philip Seymour Hoffman , Sam Claflin , Jeffrey Wright , Alan Ritchson , Lindley Mayer , Marian Green , James Logan , Bobby Jordan , Wilbur Fitzgerald , Amandla Stenberg , Tiffany Waxler , Mehmet Korhan , Nicky Buggs ,Harley Castro , Kurt Bonatz , Megan Hayes , Maria Howell , Daniel Bernhardt , E. Roger Mitchell , Nelson Ascencio , Kimberley Drummond , Judd Lormand , Jackson Spidell , Laura Avnaim , Jerrad Vunovich
Senaryo
Simon Beaufoy , Michael Arndt
Yapımcı
Nina Jacobson , Jon Kilick , Suzanne Collins , Joseph Drake , Louise Rosner , Alli Shearmur

Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, 2013 yapımı sinema filmi. 22 Kasım'da vizyona girmesi planlanmaktadır. Açlık Oyunları'nın ikinci filmi olan ve Suzanne Collins'in aynı adlı kitabından uyarlanan filmin baş rollerinde Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen), Josh Hutcherson (Peeta Mellark) ve Liam Hemsworth (Gale Hawthorne) bulunmaktadır.

Katniss Everdeen'ın futuristik ve bir o kadar da despotik dünyada geçen sürükleyici maceraları devam ediyor. Genç kadın bu sefer Quarter Quell için yarışıyor.
Açlık Oyunları'nı beklenmedik bir başarıyla kazanmayı başaran Katniss ve partneri Peeta, evlerine dönüp bölgeler arasında yapacakları 'Zafer Turu'nu beklemektedirler. Ancak President Snow'un şeytani planları zafere gölge düşürecek cinstendir. President Snow, sadece 25 yılda bir yapılan ve eski Açlık Oyunları kazananlarının yer aldığı 'Quarter Quell' adlı yarışı bu sene gerçekleştireceklerini duyurur. Panem'i belki de sonsuza dek değiştirecek olan bu yarışın District 12 adayı bir kez daha Katniss olacak, Peeta ise hayatını bir kez daha riske atarak ona yardım etmeye karar verecektir.

Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Açlık Oyunları serisinin ikinci filminde kadroda yine Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ve Woody Harrelson yer alırken yönetmen koltuğunda bu sefer ilk filmden farklı olarak Francis Lawrence oturuyor. Suzanne Collins'in romanından bu sefer beyazperdeye uyarlayanlar ise Küçük Gün Işığım filminin senaristi Michael Arndt ve 127 Saat'e imza atan Simon Beaufoy.

Diğer Filmler

006 Kaçış

Aksiyon, Komedi

2013

Su ve Ateş

Dram, Gerilim, Romantik

2013

A Takımı

The A-Team

Aksiyon, Gerilim, Macera

2013