23 Numara - The Number 23 (2007)23 Numara - The Number 23
23 Numara - The Number 23
2007 - ABD , Arjantin
Tür
Aksiyon, Gerilim, Gizem
Süre
101 Dak.
Yönetmen
Joel Schumacher
Oyuncular
Paul Butcher , Virginia Madsen , Logan Lerman , Danny Huston , Lynn Collins , Rhona Mitra , Michelle Arthur , Patricia Belcher , Ed Lauter , Mark Pellegrino , Corey Stoll , Walter Soo Hoo , David Stifel , Troy Kotsur , Jim Carrey , Yapımcılar Fernley Phillips , Beau Flynn , Tripp Vinson
Senaryo
Fernley Phillips
Yapımcı
Fernley Phillips , Beau Flynn

23 sayısını koyu bir saplantı haline getiren Walter Sparrow (Jim Carrey), bir zamanlar ideal olan hayatını gerek kendisinin gerekse sevdiklerinin ölümüne yol açabilecek bir psikolojik işkence cehennemine dönüştürür. Walter bir türlü elinden bırakamadığı 23 Numara adlı gizemli romanın etkisiyle, karısı Agatha (Virginia Madsen) ve ergenlik çağındaki oğlu Robinle (Logan Lerman) geleceğine devam edebilmek için geçmişindeki sırların kapısını açmaya mecbur kalır.

Kitap, Waltera Agatha tarafından doğumgünü hediyesi olarak verilmiştir ve konu aldığı tüyler ürpertici ve gizemli cinayet, karanlık ve tuhaf biçimde adeta Walterın hayatını yansıtırmışçasına anlatılmaktadır. Kitaptaki ana karakter olan dalgın dedektif Fingerlingin (onu da Carrey canlandırıyor) hayatı, Walterın kendi geçmişini çağrıştıran anlarla doludur. Kitabın dünyası canlanmaya başladıkça, Walter onun en korkunç ve kışkırtıcı bölümünün girdabına kapılmaya başlar: Fingerlingin 23 sayısının gizli gücüne duyduğu saplantısına.

Bu saplantı kitaptan yayılıp, Walterı kontrol etmeye başlar. Hayatında her yerde bu sayıyı görmektedir ve Fingerlingle aynı korkunç suçu, yani bir cinayet işlemeye mahkum olduğuna inanmaya başlar. Kabus gibi hayaller Walterın aklını esir alır. Bu hayallerde karısı ve aile dostları Isaac Frenchin (Danny Huston) başına korkunç şeyler gelmektedir. Bu durumda Walterın kitaptaki gizemleri çözmek için umutsuzca çırpınmaktan başka şansı kalmaz.
Eğer 23 sayısının ardındaki gücü çözebilirse, geleceğini de değiştirebilecektir.

Diğer Filmler

Mutant Günlükleri

The Mutant Chronicles

Bilim Kurgu, Aksiyon, Korku, Macera

2007

Onay

Acceptance

Aile, Komedi, Gençlik

2007